IMPORT MAKINASH NGA KOREA E JUGUT

Postuar nga: 19 Nentor 21:36
Kemi kenaqesine te sjellim makinen tuaj nga Korea e Jugut. Zgjidhni makinen qe ju pelqen ne Korene e Jugut dhe kompania jone mendon per gjithcka deri ne daljen e makines nga porti i Durresit. Faqja Koreane e tregtimit te makinave "AUTOWINI" eshte kompania lider ne Koren e Jugut dhe eksporton rreth 70.000 makina ne vit ne te gjithe boten. Zgjidh makinen tende dhe ndihuni 100% komod vetem tek: https://www.autowini.com Me poshte po paraqesim te gjitha kostot e mundshme deri ne lirimin e plote te makines nga Porti i Durresit. KOSTOT: SHEMBULL-HYUNDAI YF SONATA 2015-5500 DOLLAR 3.5% E CMIMIT TE MAKINES ESHTE KOMISIONI KOMPANISE SONE-190 DOLLAR 500 Dollar taksa e cregjistrimit+procedurat doganore dhe te ngarkimit ne Korene e Jugut 880 Dollar-Transporti Detar (KONTENIER 20FT) 70 Dollar-Siguracioni gjate transportit detar 270 Euro-Taksa Portuale+Shkarkimi i Kontenierit nga anija ne Portin e Durresit 180 Euro Shkarkimi i makines nga kontenieri ne Portin e Durresit 100 Euro-Agjenti doganor+("SHPENZIME OPERATIVE") Dogana llogaritet ne kete menyre: 20% e cmimit te blersjes se makines+20% e cmimit te transportit detar. PER SQARIM: Ne operojme si kompani ndermjetesuese dhe kryejme te gjitha procedurat qe nga rezervimi fillestar i makines ne Korene e Jugut dhe deri ne lirimin e plote te makines nga Porti i Durresit, por kompani jone nuk mban asnje pergjegjesi nese dogana shqiptare e vlereson makinen me cmimin e references dhe jo me vleren e saj te fatures qe eshte blere.Kete ceshtje gjithsecili duhet ta zgjidhi personalisht, por pavarsisht gjithckaje ne do te jemi aty per te asistuar me cdo gje. Bli makine cilesore, super ekonomike, luksoze direkt ne vendin prodhues ne Korene e Jugut dhe do te ngeleni mese te kenaqur. Bli makinen tende ne Korene e Jugut me cmim 35% me lire se cmimet aktuale te tregut. Korea e Jugut eshte i vetmi vend prodhues qe prodhon makina vetem LPG qe ne fabrike dhe ne ditet e sotme konsiderohen si makinat me ekonomike ne te gjitha boten. Na besoni ne te sjellim makinen tuaj ne Shqiperi nga Korea e Jugut dhe ju do te kurseni rreth 700 dollar ne transport ne krahasim me kompanite e tjera. Sjellim makinen tuaj ne Shqiperi per vetem 3.5% komision nga cmimi i blerjes se makines. SQARIM: Kompania jone nuk eshte nje kompani transporti por operon si kompani ndermjetese. Na telefononi menjehere ne nr e kontaktit: 0682060517 682060517

Më shumë info

 • Çmimi (Euro): 1
 • I Diskutueshem: Jo
 • Marka: Hyundai / Accent
 • Viti i prodhimit: 2019
 • Qarku: Tirane
 • Tipi i motorit: Benzinë
 • Kilometrazhi (Km): 1
 • Ngjyra: E bardhë
 • Gjendja: E përdorur
 • Tipi i karrocerisë: Kompakte
 • Kutia e shpejtësisë: Mekanike
 • Kapaciteti i motorit (litra): Elektrik
 • Timoni: Majtas
 • Aparat transmisioni: I përparmë
Lexuar: 1462 herë
Vlerëso postimin
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Na ndiq në Facebook